Dziś jest niedziela, 23 Wrz 2018
Jesteś tu:     Start Ogłoszenia duszpasterskie
Drukuj Email

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
21. Niedziela Zwykła
Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej

26 sierpnia 2018

1. Przed tygodniem został opublikowany raport o wypadkach wykorzystania seksualnego nieletnich przez duchownych w stanie Pensylwania. W związku z tym raportem Papież Franciszek napisał list do Ludu Bożego na temat pedofilii w Kościele. Treść tego listu jest dostępna na stronie Episkopatu Polski www.episkopat.pl.
List ten powinien nam uświadomić, jak ważną sprawą jest modlitwa za duchownych. Dlatego już od najbliższego poniedziałku wracamy do półgodzinnych adoracji Najświętszego Sakramentu po wieczornej Mszy świętej. Jeśli tylko macie wolne wieczory w poniedziałki, zapraszamy Was na wspólną modlitwę ze św. Franciszkiem z Asyżu o święte powołania w Kościele. Naprawdę, Kochani, bez Waszej modlitwy, bez Waszego przyjmowania Komunii w naszej intencji – jesteśmy słabi jak dzieci…

2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
- w poniedziałek – wspomnienie św. Moniki. Monika jest dobrą patronką dla rodziców, które nie mają już cierpliwości do swoich dzieci. Monika wiedziała, że awanturami niewiele wskóra, więc zrobiła najlepszą rzecz w takiej sytuacji: modliła się o nawrócenie swego syna. I to modliła się tak, że jej syna, Augustyna, będziemy w liturgii Kościoła wspominać następnego dnia (czyli we wtorek) – jako jednego z najważniejszych Świętych w Kościele. Przykład św. Moniki i św. Augustyna pokazuje, jak niezwykłą moc ma modlitwa rodziców za dzieci. Módlcie się, Rodzice, za swoje dzieci. Codziennie.
- w środę – wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela,
- w sobotę – I sobota miesiąca. Po Mszach o godz. 8.00 i 18.00 odprawimy Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi,
- w przyszłą niedzielę na Eucharystię o godz. 11.00 zapraszamy Wspólnotę Żywego Różańca.

3. Razem z Organizatorami XV Festiwalu Kultury Żydowskiej Warszawa Singera chcielibyśmy Was serdecznie zaprosić do naszego kościoła w najbliższą środę na godz. 19.00 na niezwykły koncert Żydowskie życie, portrety przeszłości. Wystąpi hiszpański zespół MazikDuo. Tworzy go duet wspaniałych muzyków: Tolo Genestar (klarnet) i Marc Sumsi (fortepian). W swoim projekcie artyści zaprezentują utwory, które rodziły się w różnych momentach i kontekstach – począwszy od najmroczniejszych brzmień II wojny światowej po najbardziej radosne melodie świątecznych pieśni. Wstęp na ten koncert jest wolny.

4. W piątek na godz. 18.00 zapraszamy na Eucharystię w intencji Batalionu AK Zośka. Przyjdźcie na tę Mszę – by podziękować Bogu za dar wolności, wysłużony przez Bohaterów II wojny światowej.

5. Naszą modlitwą ogarnijmy w tym tygodniu Paulinę i Oskara, którzy będą sobie ślubować dozgonną miłość.

6. I na koniec jeszcze smutna wiadomość – opuszcza nas o. Piotr Buchowicz. O. Piotr poprosił naszego Prowincjała o roczny urlop. Jesteśmy ogromnie wdzięczni o. Piotrowi za Jego radosną obecność w naszej franciszkańskiej Wspólnocie i za posługę pełną serca w Parafii. Życzymy o. Piotrowi, by Duch Święty Go prowadził przez całe życie i dawał Mu siłę do spełnienia Woli Bożej.

Niech Jasnogórska Pani opiekuje się naszą Ojczyzną, naszymi rodzinami i naszymi  bliskimi. Niech wyprasza Wam, Kochani, wszelkie łaski, jakich potrzebujecie. Polecamy się Waszym modlitwom! Szczęść Wam Boże!