Dziś jest poniedziałek, 10 Sie 2020
Jesteś tu:     Start Ogłoszenia duszpasterskie
Drukuj Email

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
19. niedziela zwykła
9 sierpnia 2020

1. Na początku dzielimy się z Wami trudną i smutną wiadomością: nasi Współbracia z Wieliczki są objęci kwarantanną, gdyż jeden z Ojców zaraził się koronawirusem. Nie jest to zresztą pierwszy klasztor w naszej zakonnej Prowincji, w którym pojawił się koronawirus. Oprócz tego zespół NaNowo również przechodzi kwarantannę – z tego samego powodu. Dlatego zwracamy się do Was z ogromną prośbą o stosowanie się do zaleceń sanitarnych:

- bardzo prosimy wszystkich Uczestników liturgii o zasłanianie ust i nosa,

- w kruchcie kościoła są dozowniki z płynami dezynfekcyjnymi. Dezynfekujcie dłonie, wchodząc do kościoła i wychodząc z niego,

- przypominamy o kolejności przyjmowania Pana Jezusa w czasie pandemii: wpierw podchodzą w procesji osoby, pragnące przyjąć Pana Jezusa na rękę, a potem – z boku, przy balaskach – osoby chcące przyjąć Komunię do ust.

Zdajemy sobie sprawę z tego, że mogą być różne zdania na ten temat, ale chcemy Was prosić, byście wzięli odpowiedzialność za naszą Parafię. Większość naszych Parafian to ludzie starsi, którzy są w grupie zwiększonego ryzyka. Dbają o siebie, uważają na siebie, dlatego powinniśmy stworzyć Im psychiczny komfort – tak, by nie czuli się tu zagrożeni.

Co więcej – za chwilę o. Hieronim idzie na operację. I dobrze by było, by nie trzeba było zmieniać daty operacji z powodu koronawirusa.

Prosimy Was o to – jako Wasi pasterze – czujcie się odpowiedzialni za naszą Parafię i za wszystkich Ludzi, którzy ją tworzą.

2. W zeszłym roku nasza Parafia przeżywała wielkie duchowe wydarzenie: Misje Święte. Tradycyjnie, rok później Parafia przeżywa renowację Misji Świętych. Planujemy ją w dniach od 17 do 20 września (o ile nie przeszkodzi nam koronawirus). Poprowadzi ją Ojciec, który w zeszłym roku prowadził Misje w naszej Parafii – o. Joel Kokott OFM.

3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła:

- w poniedziałek – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika,

- we wtorek – święto św. Klary z Asyżu, dziewicy,

- w piątek – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika,

- w sobotę – Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze święte będą odprawiane w porządku niedzielnym. Podczas każdej Mszy świętej poświęcimy kwiaty, zioła i owoce. Tego dnia obchodzimy również 100. rocznicę Cudu nad Wisłą. Z racji Uroczystości Kancelaria Parafialna w sobotę będzie nieczynna.

4. Przewodniczący Episkopatu Polski, abp Stanisław Gądecki, zwrócił się z gorącym apelem, by przyszła niedziela była dniem solidarności z mieszkańcami Bejrutu. Odpowiadając na ten apel, w przyszłą niedzielę po wszystkich Mszach przed kościołem będziemy zbierać ofiary na rzecz poszkodowanych na skutek potężnej eksplozji.

5. Trwajmy w sierpniu w abstynencji. Jednak zawsze ważna jest intencja. To nasze wyrzeczenie podejmijmy w intencji Osób, które nie radzą sobie z nałogiem. Naszą modlitwą i wyrzeczeniem obejmijmy również cierpiące Rodziny Alkoholików.

6. W tym tygodniu pamiętajmy w naszych modlitwach o: o. Hieronimie, który we wtorek będzie miał operację, o. Arturze z Wieliczki i Izie z zespołu NaNowo chorych na koronawirusa, o. Lechu, który będzie obchodził swoje imieniny. A Bożemu Miłosierdziu polecajmy Powstańców Warszawy i zmarłą Barbarę Reichelt, którą w minionym tygodniu Bóg powołał do siebie.

Życzymy Wam, Kochani, dobrej niedzieli, błogosławionego tygodnia, a wypoczywającym – cudnego urlopu i wakacji. Szczęść Wam Boże!