Dziś jest wtorek, 23 Sty 2018
Jesteś tu:     Start Ogłoszenia duszpasterskie
Drukuj Email

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
3. Niedziela Zwykła
21 stycznia 2018

1. W tym tygodniu będziemy obchodzić:
- w środę – wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła,
- w czwartek – święto Nawrócenia św. Pawła, Apostoła,
- w piątek – wspomnienie świętych Tymoteusza i Tytusa, biskupów. Na godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Piątek jest również Dniem Islamu. Tego dnia modlić się będziemy o dobre owoce dialogu chrześcijan z muzułmanami.

2. Planowana na jutro Msza święta o uzdrowienie i uwolnienie nie odbędzie się z powodu choroby o. Pacyfika. Następna taka Msza – 19 marca.

3. Kancelaria Parafialna czynna będzie we wtorki i czwartki od godz. 17.00 do 18.00, a w soboty od godz. 10.00 do 11.00 (czyli wracamy do porządku sprzed kolędy).

4. W zeszłą niedzielę była zbierana taca na cele remontowe. Kochani, jesteśmy głęboko poruszeni Waszą hojnością. Zebraliśmy 5164 zł, a w grudniu na konto naszej Parafii wpłynęło 2230 zł. Oprócz tego dwie osoby złożyły ofiarę na remont kościoła i klasztoru: jedna – 5000 zł, a druga – 1000 €. W tym tygodniu wchodzi firma remontowa i zaczynamy konieczne remonty w klasztorze. Ogromnie Wam wszystkim dziękujemy!

5. Wczoraj małżeństwo zawarli Paulinka i Mateusz. W sobotę przysięgę małżeńską złożą sobie Hania i Łukasz. Módlmy się dla Nich o wierność tej przysiędze.

W dniu 14 stycznia Pan Bóg powołał do siebie +Alicję Marię Witecką. Nabożeństwo żałobne odbędzie się 22 stycznia o godz. 11.20 w kościele św. Wincentego. Po nabożeństwie nastąpi odprowadzenie do grobu rodzinnego na cmentarzu miejscowym.

Zaś 15 stycznia zmarła +Barbara Otwinowska, historyk literatury polskiej i żołnierz Powstania Warszawskiego. Msza święta żałobna zostanie odprawiona 26 stycznia o godz. 11.00 w Katedrze Polowej Wojska Polskiego, a pogrzeb odbędzie się na cmentarzu w Umiastowie. Polecajmy Ich Dusze Bożemu Miłosierdziu.

Wszystkich naszych Drogich Parafian, Dobrodziejów i Przyjaciół, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje urodziny, imieniny i ważne rocznice – obejmujemy naszą modlitwą. Ale najbardziej ściskamy dziś wszystkie Babcie i wszystkich Dziadków. Życzymy Wam, Kochani, samych błogosławieństw i opieki Matki Bożej i św. Antoniego z Padwy. Miejcie wspaniały tydzień!