Dziś jest czwartek, 13 Gru 2018
Jesteś tu:     Start Ogłoszenia duszpasterskie
Drukuj Email

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
2. Niedziela Adwentu
9 grudnia
2018

1. Rozpoczynamy dziś w naszej Parafii Rekolekcje Adwentowe, które poprowadzi Szymon Hołownia.

Plan rekolekcji:
- niedziela – o 19.00 – konferencja Szymona Hołowni,
- poniedziałek i wtorek – o 18.00 – Msza święta ze Słowem Bożym, o 19.00 – konferencja.
Po konferencjach będzie można nabyć książki z dedykacją Rekolekcjonisty. Przez te rekolekcyjne dni towarzyszyć nam będzie zespół NaNowo.
Zapraszamy Was wszystkich bardzo serdecznie, by jak najlepiej przygotować się do Świąt.

2. Bardzo się cieszymy z Waszego licznego udziału w roratach. Odprawiamy je od poniedziałku do soboty o godz. 7.00.

3. W zakrystii można nabyć opłatki i sianko (z klasztornego ogródka!) na stół wigilijny.

4. Wszystkich Czcicieli Patrona naszej Parafii, św. Antoniego z Padwy zapraszamy we wtorki na Msze o godz. 8.00 i 18.00. Odprawiamy je w intencjach, jakie zostawiacie na kartkach w skrzynce przy ołtarzu św. Antoniego

5. W tym tygodniu w liturgii Kościoła:
- w środę – wspomnienie Matki Bożej z Guadalupe. Chcemy zaprosić Was po wieczornej Mszy do bocznej sali w krużgankach na film o objawieniach Matki Bożej z Guadalupe. We wrześniu byliśmy na parafialnej pielgrzymce w Meksyku, stąd chcemy podzielić się z Wami wrażeniami,
- w czwartek – wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy,
- w piątek – wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i Doktora Kościoła. Na godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej,
- w przyszłą niedzielę na Mszę o godz. 11.00 pragniemy zaprosić wszystkie Dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii Świętej. Po Mszy – dla Dzieci próba śpiewu z Panią Organistką, zaś dla Rodziców – spotkanie w kościele.
Na Mszy o godz. 20.00 w przyszłą niedzielę zaśpiewa zespół NaNowo.

6. W piątek po Mszy wieczornej zapraszamy na muzyczne spotkanie z p. Ewą Słapek, która marzy, by jeszcze piękniej nas rozśpiewać. A my bardzo podzielamy Jej marzenia.

7. Kilka słów o Wizycie Duszpasterskiej (tzw. „Kolędzie”). Wiele mieszkań w Śródmieściu wynajmowanych jest gościom z zagranicy lub zamieniono je na biura. Nie chcąc więc naruszać prywatności, kapłani nie chodzili od drzwi do drzwi, lecz od wielu lat Parafianie zapraszali kapłanów z Wizytą Duszpasterską. W związku z tym, że w tym roku weszło w życie rozporządzenie o ochronie danych osobowych (RODO), jesteśmy zmuszeni zaproponować Wam nieco inny sposób zaproszenia. W zakrystii i na stolikach z tyłu kościoła są wyłożone kartki, które można wypełnić i pozostawić w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Wizytę Duszpasterską rozpoczniemy po Trzech Królach. Dokładny plan „Kolędy” podamy z początkiem stycznia.

8. Szczególną modlitwą w tym tygodniu otoczmy Dzieci, które przyjmą dziś Sakrament Chrztu: Jasia i Aleksego. Módlmy się także za zmarłego w minionym tygodniu naszego Współbrata, o. Piotra Grążawskiego, który przez wiele lat był wychowawcą o. Hieronima.

Życzymy Wam, Kochani Parafianie, Goście i Dobroczyńcy naszego kościoła i klasztoru wspaniałego tygodnia. Niech Wam Bóg błogosławi każdego dnia.