Dziś jest niedziela, 22 Wrz 2019
Jesteś tu:     Start Ogłoszenia duszpasterskie
Drukuj Email

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
24. niedziela zwykła
15 września 2019

1. Kochani, jak zauważyliście, wróciło do nas odnowione i pozłocone tabernakulum. Chciałbym w imieniu Was wszystkich podziękować Członkom Wspólnoty Żywego Różańca oraz Anonimowemu Darczyńcy za ofiary, jakie zebrali na ten cel, a także p. Ani Wojciechowskiej – za Jej osobiste zaangażowanie. Z całego serca: Bóg Wam zapłać!

2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
- w poniedziałek – wspomnienie świętych Męczenników: Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa,

- we wtorek – w Zakonie Franciszkańskim: święto Stygmatów św. Franciszka, zaś w Archidiecezji Warszawskiej: wspomnienie św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, arcybiskupa metropolity warszawskiego,

- w środę – święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski i naszej Archidiecezji,

- w czwartek – wspomnienie św. Józefa z Kupertynu, prezbitera,

- w piątek – wspomnienie świętych Męczenników: Andrzeja Kim Taegon i towarzyszy,

- w sobotę – święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.

3. W imieniu o. Bartka serdecznie zapraszamy dzieci na niedzielne Msze specjalnie dla nich – o godz. 11.00. Zaś Msze święte ze szczególnym udziałem dzieci przygotowujących się w tym roku do I Komunii Świętej będą się odbywać w II i IV niedziele miesiąca.

4. W najbliższą środę zapraszamy na Mszę świętą z modlitwą o uzdrowienie. W modlitwie poprowadzi nas katolicki lider charyzmatycznej grupy Głos Pana ze Skierniewic, Marcin Zieliński, a w uwielbieniu – zespół NaNowo.

6. W piątek o godz. 17.30 nabożeństwo Drogi Krzyżowej.

7. Katecheza przedchrzcielna wyjątkowo w piątek po wieczornej Mszy świętej.

8. W zeszłą niedzielę na tacę remontowo-inwestycyjną zebraliśmy kwotę 4 450 zł i 5 euro. Ogromnie dziękujemy za Waszą hojność!

9. W naszej Parafii od października będą prowadzone warsztaty pisania ikon. Zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane poznawaniem praktycznej strony sztuki pisania ikon, która może stać się jednocześnie sposobem na pogłębienie naszej duchowości. Kurs będzie miał charakter całorocznych warsztatów. W niewielkiej grupie znajdą swoje miejsce zarówno osoby chcące uczyć się podstaw pracy nad ikoną, jak i te, które pragną rozwijać zdobyte już umiejętności. W ramach zajęć będzie realizowany program p. Jana Morzyckiego – wieloletniego pracownika Wydziału Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

Osoby zainteresowane prosimy o kontakt telefoniczny lub e-mailowy dostępny na plakatach, na internetowej stronie Parafii i na naszym FB.

10. W tym tygodniu naszymi modlitwami otoczmy Olgę i Artura oraz Gosię i Miłosza, którzy będą ślubować sobie dozgonną miłość. Zaś Bożemu Miłosierdziu polecajmy śp. Ferdynanda Plater.

Życzymy Wam, Kochani, błogosławionego tygodnia! Niech Was wspiera wstawiennictwo Matki Bożej i św. Antoniego z Padwy.