Dziś jest niedziela, 20 Maj 2018
Jesteś tu:     Start Ogłoszenia duszpasterskie
Drukuj Email

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Uroczystość Zesłania Ducha Świętego
20 maja 2018

1. Przeżywamy dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – za pobożne odmówienie hymnu do Ducha Świętego można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Dziś kończy się czas spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej. W dniu dzisiejszym również:

- o godz. 12.30 Msza święta dla Dzieci, które przeżywają Rocznicę Pierwszej Komunii Świętej.

- Eucharystię o godz. 18.00 odprawią nasi Neoprezbiterzy: o. Piotr Antoniuk i o. Fabian Michałowski, a po niej nasi Bracia udzielą błogosławieństwa prymicyjnego,

- Mszę świętą o godz. 20.00 odprawi salezjanin i charyzmatyk – ks. Dominik Chmielewski. Po Mszy świętej konferencja i modlitwa o wylanie Darów Ducha Świętego. W muzycznym uwielbieniu poprowadzi nas zespół NaNowo.

2. W tym tygodniu czekają nas niezwykłe wydarzenia:
- w poniedziałek – drugi dzień Zielonych Świąt – Święto NMP Matki Kościoła. Po Mszy świętej o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie z Alanem Amesem, mistykiem, posługującym modlitwą o uzdrowienie. Wysłuchamy świadectwa życia Alana, będziemy wspólnie uwielbiać Jezusa z zespołem NaNowo, a na koniec będzie miała miejsce modlitwa indywidualna nad każdym z uczestników nabożeństwa.

Przy okazji spotkań z ks. Dominikiem i Alanem będzie można nabyć ich książki.

Wszystkie informacje o tym Czasie Łaski w naszej Parafii są dostępne w gablotach, na stronie www.swietyantoni.com.pl i na naszym FB.

- we wtorek - wspomnienie św. Rity z Cascia, zakonnicy. Msze święte o godz. 8.00 i 18.00 odprawiamy w intencjach, które polecamy Bogu za wstawiennictwem św. Antoniego z Padwy. Intencje te można napisać na kartkach i zostawić w skrzynce przy ołtarzu św. Antoniego. Najbliższy wtorek będzie już 6. dniem nowenny przed uroczystością św. Antoniego. Zapraszamy Was na wieczorną Eucharystię z kazaniem, modlitwami nowennowymi, procesją Eucharystyczną i uczczeniem relikwii Świętego,

- w środę – święto rocznicy poświęcenia Bazyliki św. Franciszka w Asyżu. Bazylika ta jest ważna nie tylko dla nas, franciszkanów, ale również dla Polaków, gdyż właśnie w tej Bazylice w 1253 roku papież Innocenty IV kanonizował św. Stanisława, biskupa i męczennika,

- w czwartek – święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana,

- w sobotę – wspomnienie jednego z najbardziej radosnych Świętych w Kościele – św. Filipa Neri, prezbitera, założyciela zgromadzenia filipinów (warto zobaczyć film „Św. Filip Neri”),

- w przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Najświętszej Trójcy.

3. Każdego dnia o godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwa majowe.

4. Chcielibyśmy Wam bardzo podziękować za ofiary w zeszłą niedzielę na tacę remontową. Zebraliśmy 5 890 zł i 5 €. Na konto naszej Parafii wpłynęło w miesiącu marcu i kwietniu 1 450 zł. W minionym tygodniu zapłaciliśmy drugą ratę za gruntowny remont dwóch pomieszczeń w klasztorze (koszt całości remontu wyniósł 50 432 zł). Zauważyliśmy, że wielu Parafian i Gości przyjeżdża do naszego kościoła na rowerach. Widzieliśmy, że nie zawsze był pomysł, co z nimi zrobić, dlatego zamówiliśmy stojak na rowery i jest on już zamontowany przy krużgankach od strony wejścia do klasztoru. Oprócz tego zakupiliśmy ornat na dzisiejszą Uroczystość. To wszystko mogliśmy zrobić dzięki Waszej ofiarności. Jeszcze raz bardzo Wam za to dziękujemy!

5. W dniu dzisiejszym do wspólnoty Kościoła zostaną przyjęci Wanda i Marcel. Otoczmy naszą modlitwą te Dzieci, Ich Rodziców i Chrzestnych.