Dziś jest niedziela, 27 Wrz 2020
Jesteś tu:     Start Ogłoszenia duszpasterskie
Drukuj Email
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
25. NIEDZIELA ZWYKŁA
20 września 2020

1. Kochani, cieszymy się całym sercem, gdyż w zeszłą niedzielę wrócił do naszego klasztoru o. Hieronim. Nasz Jubilat przeszedł wymianę endoprotezy stawu biodrowego, a obecnie przechodzi rehabilitację. O. Hieronim prosił, by przekazać Wam podziękowania za wszelkie modlitwy w Jego intencji, i zapewnia o swojej łączności modlitewnej.

2. Ogromnie dziękujemy za Wasze wsparcie, jakiego doświadcza nasza franciszkańska Wspólnota w tym trudnym czasie. Począwszy od bardzo prostych rzeczy: artykuły spożywcze, jakie ostatnio otrzymaliśmy, wkłady do zniczy, które się palą w krużgankach, a skończywszy na ofiarach, które pozwalają naszemu Ekonomowi zapłacić rachunki. Niech Bóg błogosławi Wasze dobre serca!

3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła:
- w poniedziałek – święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty,
- w środę – wspomnienie św. Pio z Pietrelciny, prezbitera,
- w piątek – wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa, prezbitera, patrona Warszawy,
- w sobotę – wspomnienie świętych Kosmy i Damiana. Tego dnia otaczamy naszą modlitwą wszystkich aptekarzy, którym patronują ci święci męczennicy.

4. Zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 17.30.
Tego dnia rozpoczynamy również Nowennę przed uroczystością odpustową św. Franciszka z Asyżu. Modlitwy nowennowe będą odmawiane po Mszy świętej o godz. 18.00.

5. W sobotę po wieczornej Mszy świętej katecheza przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych.

6. Wielu z Was pytało, czy będziemy kontynuować w naszej Parafii comiesięczne Msze święte z modlitwą o uzdrowienie. Oczywiście – o ile nam nie przeszkodzi w tym pandemia. Nadal będziemy gościć w naszym kościele naprzemiennie o. Pacyfika Iwaszko OFM z Sekretariatu Misji i Ewangelizacji oraz Marcina Zielińskiego – lidera katolickiej Wspólnoty Uwielbienia „Głos Pana” ze Skierniewic.
Pierwsze takie spotkanie modlitewne odbędzie się w poniedziałek, 28 września, o godz. 18.00. Przewodniczyć mu będzie o. Pacyfik.

7. Chcę Was przeprosić, Kochani, że w tym miesiącu milczą organy. Z końcem czerwca wygasła umowa z Panią Ewą Słapek, której ogromnie dziękujemy za piękną posługę w naszej Parafii. W tym tygodniu spotkam się z innym organistą, i planujemy podpisać umowę od 4 października.

8. I na koniec chciałbym podzielić się z Wami tym co przeżyłem – w sumie razem przeżyliśmy – w ostatnim miesiącu. Jeśli do tej pory nie znaliście osoby, która złapała koronawirusa – tu już znacie. Chciałbym Wam, Kochani, podziękować za Wasze modlitwy za mnie. Wasza modlitwa, przyjaźń i przywiązanie do naszego kościoła – były bardzo odczuwalne, zwłaszcza kiedy razem z Braćmi przechodziliśmy kwarantannę. Jako że objawy nie ustępowały, zgłosiłem się do szpitala, aby dokładnie mnie przebadano. Chodziło mi również
o to, bym wychodząc ze szpitala miał stuprocentową pewność, że jestem zdrowy. W minioną niedzielę i wtorek otrzymałem dwa negatywne wyniki i w środę wróciłem do klasztoru.
Jestem ogromnie wdzięczny moim Współbraciom – zwłaszcza o. Pawłowi, o. Bartoszowi i br. Michałowi, za to, że z ogromnym zaangażowaniem zatroszczyli się o Was, Kochani. Chciałbym podziękować dr. Piotrowi Królikowskiemu, który przy pierwszych objawach zadział bardzo szybko i dzięki temu został zrobiony mi wymaz i jeszcze tego samego dnia otrzymałem wyniki. Chcę podziękować dr Agnieszce Serwackiej, która przyjęła mnie na oddział. Jestem ogromnie wdzięczny całemu personelowi lekarskiemu, pielęgniarskiemu i pomocniczemu Kliniki Chorób Wewnętrznych Nefrologii i Transplantologii Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie.
Razem z moimi Współbraćmi dziękujemy Pracownikom Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Zwoleniu, Paniom: Monice Makowieckiej, Darii Wrochnie, Barbarze Krawiec i Emilii Marszałek. To, z jaką cierpliwością te Panie monitorowały naszą sprawę, jest godne najwyższego podziwu. Takie same słowa podziwu i podziękowania należą się Pracownikom Przychodni EvoMed przy ul. Marszałkowskiej.
Jako osoba, która przeszła koronawirusa, powiem Wam jedno: lepiej go nie mieć, niż go mieć. Z jednej strony atakuje nasze zdrowie, ale z drugiej – wprowadza ogromną dezorganizację zarówno w życiu osoby zakażonej, jak i jej otoczenia (o czym sami się przekonaliście na własnej skórze). Dlatego błagam Was: dbajcie o siebie i zachowujcie ostrożność. Kiedy jesteście w kościele, miejcie zasłonięte nos i usta, i dezynfekujcie dłonie.

9. Pytacie o wodę święconą w kościele. Doskonale znamy jej wartość i moc. Wszyscy cierpimy z powodu obostrzeń. Dlatego tym bardziej zachęcamy Was, byście ją mieli w swoich domach. Po każdej Mszy świętej można podejść do zakrystii z własnym naczyniem czy butelką wody i kapłan zawsze chętnie ją pobłogosławi.
10. Przez 63 dni trwania Powstania Warszawskiego pamiętajmy w naszych modlitwach o Powstańcach Warszawy – o czym przypomina nam wystawiony w prezbiterium proporzec z krwią Polskiego Żołnierza, a także o cenionym duszpasterzu, o. Wojciechu Kaczmarku z Zakonu Kapucynów, który wczoraj zmarł na koronawirusa - bez chorób towarzyszących.

Życzymy Wam, Kochani, by rozpoczynający się tydzień obfitował w Boże błogosławieństwo! Szczęść Wam Boże!