Dziś jest sobota, 07 Gru 2019
Jesteś tu:     Start Ogłoszenia duszpasterskie
Drukuj Email

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
1. Niedziela Adwentu
1 grudnia 2019


1. Rozpoczęliśmy Adwent – czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Zapraszamy wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych na Roraty od poniedziałku do soboty o godz. 7.00. W tym roku naszym duchowym Przewodnikiem będzie Sługa Boży kard. Stefan Wyszyński, a prowadzić je będą: o. Paweł i o. Bartosz.

2. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Rekolekcje Adwentowe. Prośmy Ducha Świętego, by mówił do nas. I by mówił to, co chce nam powiedzieć, a nie to, co chcemy usłyszeć. Ten tydzień spędźmy na modlitwie za naszego rekolekcjonistę, ks. Radosława Rafała, charyzmatycznego kapłana ze zgromadzenia Misjonarzy Świętej Rodziny. Niech będzie otwarty na Boże Słowo, i niech w mocy Ducha nam je przekazuje.

Plan Rekolekcji: w przyszłą niedzielę nauki podczas każdej Mszy świętej, zaś w poniedziałek i wtorek Msze z nauką o godz. 8.00 i 18.00.

Z kolei Rekolekcje Akademickie codziennie o godz. 20.00 – na tej Mszy świętej śpiewać będzie również zespół NaNowo.

3. Chcemy podzielić się z Wami radością: w czwartek, 12 grudnia, we wspomnienie Matki Bożej z Guadalupe, podczas Mszy świętej o godz. 18.00 w naszym kościele ks. bp Piotr Jarecki dokona instalacji relikwii św. José Sáncheza del Río – wielkiego czciciela Pani z Guadalupe. Od tej pory św. José będzie cały czas do Waszej dyspozycji, w każdej chwili będzie można przyjść do kościoła i prosić Go o wstawiennictwo.

4. Dzisiaj o godz. 9.30 Msza święta i spotkanie formacyjne dla Wspólnoty Żywego Różańca.

5. Od dziś przyjmujemy intencje mszalne na przyszły rok. Można je zamawiać w kancelarii parafialnej oraz w zakrystii po Mszach świętych – również w dni powszednie. Zaś od przyszłej niedzieli będzie można nabyć opłatki, sianko na stół wigilijny i świece Caritas.

6. W tym tygodniu w liturgii Kościoła:
- we wtorek – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera,

- w środę – wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy – patronki górników i naszej Pani Kucharki,

- w sobotę – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa,

7. W tym tygodniu pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek po Mszach o godz. 8.00 i 18.00 odprawimy nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Od godz. 9.00 udamy się z posługą sakramentalną do naszych Chorych Parafian. Zaś w sobotę zapraszamy na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP po Mszach świętych o godz. 8.00 i 18.00.

8. W sobotę po wieczornej Eucharystii katecheza przedchrzcielna, zaś o godz. 19.00 – spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.

9. W minioną niedzielę zespół NaNowo zbierał ofiary na wydanie płyty z kolędami. Dzięki Waszym wielkim sercom ci młodzi i zdolni ludzie zebrali kwotę 3 776,20 zł. Ogromne Bóg zapłać! Na naszym FB umieściliśmy filmik z podziękowaniami od zespołu.

10. W przyszłą niedzielę:
- Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP,

- o godz. 9.30 – Eucharystia i spotkanie formacyjne dla Franciszkańskiego Zakonu Świeckich,

- o godz. 11.00 – Msza święta dla dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej. Podczas tej Mszy świętej poświęcimy i rozdamy dzieciom medaliki komunijne.

11. Wczoraj Bóg powołał do siebie +Józefa Warota, Tatę naszego Współbrata, o. Alojzego. Polecajmy Jego duszę Bożemu Miłosierdziu.

Na głębokie przeżywanie Adwentu niech Bóg obdarzy Was swoim błogosławieństwem!