Dziś jest środa, 20 Mar 2019
Jesteś tu:     Start Ogłoszenia duszpasterskie
Drukuj Email

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
2. Niedziela Wielkiego Postu
17 marca
2019

1. W dniu dzisiejszym Kościół solidaryzuje się w modlitwie i poście z misjonarzami, głoszącymi Ewangelię na krańcach świata.

2. Dziś o godz. 11.00 Msza święta dla Dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej. Po Mszy – próba śpiewu z Panią Organistką.

3. W miniony piątek rozpoczęliśmy Nowennę do św. José Sáncheza del Río. Do soboty włącznie będziemy modlić się tą Nowenną podczas Mszy świętych o godz. 18.00, powierzając 14-letniemu Męczennikowi siebie i swoich bliskich – zwłaszcza dzieci i młodzież. Nowenna ta przygotowuje nas do wprowadzenia na stałe do naszego kościoła Relikwii I stopnia św. José (na naszym Facebooku umieściliśmy zdjęcie relikwiarza). W przyszłą niedzielę po każdej Mszy świętej będzie możliwość uczczenia Relikwii św. José. Chcemy Was bardzo serdecznie zaprosić na Mszę świętą o godz. 11.00, kiedy to w uroczysty sposób św. José zostanie wprowadzony przez dzieci naszej Parafii. Zaś na Mszy świętej o godz. 20.00 śpiewać będzie zespół NaNowo oraz pochodząca z Wenezueli wybitna wykonawczyni muzyki krajów Ameryki Łacińskiej, mezzosopranistka Beatriz Blanco.
Dzisiaj po Mszach świętych można nabyć znakomitą książkę o św. José Chłopiec świadkiem Chrystusa Króla, doskonały film Cristiada, obrazki oraz przepiękny plakat kanonizacyjny.

4. W poniedziałek po wieczornej Mszy zapraszamy na adorację Pana Jezusa w intencji powołań. Adorację tę zakończą modlitwy do św. Franciszka z Asyżu, wspólna kompleta i uczczenie Relikwii św. Franciszka,

5. We wtorek – Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP, Patrona Kościoła Powszechnego i Patrona dobrej śmierci. Z racji tej Uroczystości we wtorek nie będzie Mszy świętych ku czci św. Antoniego, zaś intencje, które piszemy do Świętego z Padwy, będą odczytane w kolejny wtorek.
Również w najbliższy wtorek będziemy wspominać 77. rocznicę męczeńskiej śmierci w obozie w Dachau jednego z naszych Współbraci, bł. Narcyza Turchana. W przedsionku kościoła są wyłożone foldery z krótkimi życiorysami naszych Braci Męczenników II wojny światowej.

6. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne do naszego kościoła:
- w dni powszednie o godz. 17.30 Droga Krzyżowa,
- w niedziele o godz. 17.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym oraz uczczeniem Relikwii Krzyża Świętego. Kazania pasyjne z głosi o. Paweł.
Za udział w tych nabożeństwach możemy zyskać odpust zupełny.

W tym tygodniu módlmy się za wszystkich ojców, którym patronuje św. Józef. A dla nas wszystkich i dla naszych bliskich prośmy tego Patrona Dobrej Śmierci o to, by kiedy Śmierć przyjdzie po nas, nie zastała nas w grzechu ciężkim.