Dziś jest czwartek, 17 Sty 2019
Jesteś tu:     Start Ogłoszenia duszpasterskie
Drukuj Email

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Święto Chrztu Pańskiego
13 stycznia
2019

1. Dziś Święto Chrztu Pańskiego. Nie sposób nie zadać sobie dziś pytania: czy znasz datę swojego chrztu? Papież Franciszek zachęca nas, byśmy zawsze świętowali rocznicę swojego chrztu, gdyż od tego dnia rozpoczęło się nasze życie w łasce.
Kończymy dziś okres Bożego Narodzenia, jednak do 2 lutego mogą być wystawione Szopki Bożonarodzeniowe i możemy śpiewać kolędy.

2. Dziś o godz. 9.30 Msza święta w intencji Franciszkańskiego Zakonu Świeckich. Po Mszy – spotkanie opłatkowe, na które Siostry i Bracia z Trzeciego Zakonu serdecznie zapraszają.

3. W tym tygodniu:
- we wtorek zapraszamy na Msze święte o godz. 8.00 i 18.00, które odprawiamy w intencjach podziękowań i próśb, jakie kierujemy za wstawiennictwem św. Antoniego z Padwy. Intencje te można napisać na kartkach i wrzucić do skrzynki przy ołtarzu św. Antoniego,

- w środę - święto świętych pierwszych męczenników franciszkańskich: Berarda, Piotra, Ottona, Akursjusza i Adjuta. W 1219 roku św. Franciszek posłał ich na misje do Afryki. Rok później w Maroku stracili życie, gdyż nie chcieli wyrzec się wiary. W roku 1220 ciała zakonników przewieziono do Koimbry w Portugalii, gdzie w obrzędach pogrzebowych uczestniczył 29-letni Ferdynand, kapłan z zakonu kanoników regularnych. Męczeńska śmierć franciszkanów zrobiła na nim tak wielkie wrażenie, że przeszedł on do zakonu franciszkanów i przyjął imię Antoni. I dziś jest Patronem naszej Parafii,

- w czwartek – wspomnienie św. Antoniego, opata,

- w piątek zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej na godz. 17.30.
Tego dnia rozpoczynamy Ekumeniczny Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Myślę, że warto zdać sobie sprawę z tego, że jako podzielony Kościół Chrystusowy jesteśmy zgorszeniem dla świata. Módlmy się, byśmy dożyli takich czasów, kiedy wszyscy chrześcijanie staną wokół jednego ołtarza i jednej Eucharystii. Sprawa jedności chrześcijan jest dla Kościoła tak ważna, że Kościół daje łaskę odpustu zupełnego dla każdego, kto przez ten tydzień modlitw uczyni cokolwiek na rzecz jedności Kościoła (modlitwa, post, jałmużna, studium) i weźmie udział w jego zakończeniu (25 stycznia),

- w sobotę – wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa. Tego dnia nasza Parafia będzie przeżywała dwie piękne rocznice: 50. lat od poświęcenia ołtarza głównego w naszym kościele przez Sługę Bożego Stefana kard. Wyszyńskiego oraz 50. lat święceń kapłańskich naszego Jubilata, o. Hieronima Tarłowskiego OFM. Uroczystą Mszę świętą dziękczynną Jubilat odprawi w niedzielę, 27 stycznia, o godz. 12.30.

Na godz. 19.00 zapraszamy Rodziców Dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej na spotkanie formacyjno-informacyjne.

4. Wszystkie Dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę świętą o godz. 11.00. Po Mszy – próba z naszą Organistką, Panią Ewą.

5. Trwają odwiedziny kolędowe. Gdyby ktoś jeszcze miał pragnienie zaprosić nas po Kolędzie – prosimy, by dziś po Mszy świętej zostawić w zakrystii wypełnioną deklarację (jest na stolikach z tyłu kościoła oraz w zakrystii).
Na czas Kolędy spowiedź 20 minut przed wieczorną Mszą świętą, zaś Kancelaria Parafialna jest czynna we wtorki, czwartki i soboty od godz. 10.00 do 11.00.
Plan Kolędy wywieszony jest w gablocie, na stronie internetowej naszej Parafii oraz na naszym FB. Gdyby ktoś nie mógł nas przyjąć w danym terminie – można w zakrystii lub w kancelarii zapisać się na Kolędę dodatkową.

6. Naszą modlitwą w tym tygodniu chcemy objąć małego Tymka, który dziś przyjmie sakrament Chrztu Świętego, a także naszych Zmarłych, których Bóg w ostatnim czasie powołał do siebie: ++ Janusza Jarosza, Sławomira Szofa i Helenę Jarosławską-Sidorczuk.

Miejmy oczy otwarte na Ubogich i Bezdomnych. Nie zostawiajmy Ich na pastwę losu – zwłaszcza podczas mrozów. Gorąca herbata i telefon na straż miejską – tyle wystarczy, by uratować Im życie. Niech Was wspiera wstawiennictwo Matki Bożej i św. Antoniego. Dobrego tygodnia!