Dziś jest czwartek, 23 Maj 2019
Jesteś tu:     Start Ogłoszenia duszpasterskie
Drukuj Email

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
5. Niedziela Wielkanocna
19 maja 2018
1. Dziś o godz. 12.30 Msza święta dla Dzieci przeżywających Rocznicę swojej I Komunii Świętej.
2. Na nabożeństwa majowe zapraszamy codziennie o godz. 17.30.
3. W tym tygodniu:
- w poniedziałek – święto św. Bernardyna ze Sieny, prezbitera. Po Mszy wieczornej zapraszamy na adorację Pana Jezusa w intencji nowych i świętych powołań do służby Bożej. Adorację kończymy modlitwami do św. Franciszka, kompletą i uczczeniem relikwii Biedaczyny z Asyżu,
- we wtorek – 6. wtorek nowenny do św. Antoniego z Padwy. O godz. 18.00 Msza święta z kazaniem, modlitwy nowennowe, procesja Eucharystyczna i uczczenie relikwii św. Antoniego,
- w środę – wspomnienie św. Rity z Cascii, zakonnicy,
- w czwartek – Uroczystość rocznicy poświęcenia bazyliki św. Franciszka w Asyżu,
- w piątek – wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. Po Mszy świętej o godz. 18.00 nabożeństwo do św. José Sáncheza del Río i uczczenie Jego relikwii.
4. Zapowiedziana na czwartek Msza święta z modlitwą o uzdrowienie niestety się nie odbędzie. Najbliższa modlitwa o uzdrowienie w naszej Parafii w dniu 12 czerwca. Rozpocznie się Mszą świętą o godz. 18.00. Modlitwy poprowadzi Marcin Zieliński.
5. W minioną niedzielę na tacę remontowo-inwestycyjną zebraliśmy kwotę 5 500 zł i 6 euro. Na konto Parafii wpłynęło 1 220 zł, a ostatnimi czasy pewien człowiek (pragnący zachować anonimowość) przekazał na potrzeby klasztoru 10 000 zł. Kochani Dobrodzieje, z całego serca dziękujemy Wam za Waszą umiejętność dzielenia się tym, co macie. Najlepszemu Ojcu polecamy Was, Waszych Bliskich i sprawy, które nosicie w sercu.
6. Gdyby ktoś potrzebował - mamy wolne intencje mszalne na czerwiec. Intencje można zamawiać w zakrystii lub w Kancelarii Parafialnej.
7. Zachęcamy Was, Kochani, do udziału w wyborach w przyszłą niedzielę. Jednocześnie nie wyrażamy zgody na agitację polityczną na terenie naszego kościoła. Wszelkie ulotki przedwyborcze będą lądowały w koszu.
8. W dniach od 10 do 17 września br. nasza Parafia oraz Komisariat Ziemi Świętej organizuje Jubileuszową Pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Wstępne wiadomości są na kartkach z tyłu kościoła, zaś o szczegóły można pytać o. Pawła.
9. Już w najbliższą sobotę rozpoczynamy Misje Parafialne pod hasłem: "Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi. Tej ziemi".
W sobotę o godz. 20.00 modlitwą różańcową rozpoczniemy oczekiwanie na przyjazd Misjonarzy: o. Joela Kokotta i o. Leonarda Bieleckiego. O godz. 20.30 nabożeństwo powitania Misjonarzy: wręczenie im stuł i kluczy do naszej Parafii.
Podczas Misji Świętych w niedzielę rozkład Mszy będzie bez zmian. Natomiast w dni powszednie: o godz. 6.30 i 7.00 – Msze święte będą bez nauk misyjnych, zaś Msze z naukami o godz. 8.00, 10.00, 18.00 i 20.00. Bardzo Was prosimy, zaplanujcie sobie czas tak, by móc uczestniczyć w tych Świętych Dniach Łaski. Módlmy się za Misjonarzy, by byli dobrymi narzędziami w rękach Pana Boga. Dokładny plan Misji jest wydrukowany w folderach, które można zabrać do domu.
10. W tym tygodniu módlmy się za Paulinę i Pawła oraz Ewelinę i Krystiana, którzy zamierzają ślubować sobie dozgonną miłość a także za Adasia, który zostanie włączony do wspólnoty Kościoła przez sakrament Chrztu Świętego. Nadal polecamy Waszym modlitwom naszego kolegę z seminarium, o. Krzysztofa, który miał wypadek i walczy o życie.

Niech Bóg obficie błogosławi w tym tygodniu Wam i Waszym Najbliższym! Szczęść Wam Boże na cały tydzień T