Dziś jest sobota, 17 Mar 2018
Jesteś tu:     Start Ogłoszenia duszpasterskie
Drukuj Email

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
5. Niedziela Wielkiego Postu
18 marca 2018

1. Dziś o godz. 11.00 Msza święta dla Rodziców i Dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej. Po Mszy – rozdanie modlitewników pierwszokomunijnych.

2. Na godz. 17.00 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Od poniedziałku do soboty o godz. 17.30 Droga Krzyżowa. Za udział w tych pasyjnych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

3. W zeszłym tygodniu była zbierana taca na cele remontowe. Zebraliśmy 5180 zł i 81 eurocentów. Dziękujemy za Waszą hojność!

4. W poniedziałek – Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP i Patrona Kościoła Powszechnego. Msze święte odprawione będą jak w dzień powszedni. Po Mszy świętej wieczornej zapraszamy Was na adorację Pana Jezusa i modlitwy w intencji świętych powołań franciszkańskich. Adorację zakończymy wspólną kompletą.

5. W piątek o godz. 18.00 Msza święta o uzdrowienie i uwolnienie wewnętrzne. Modlitwie będzie przewodniczył o. Pacyfik Iwaszko OFM z Sekretariatu Ewangelizacji i Misji.

6. Pamiętajcie, że z soboty na niedzielę następuje zmiana czasu – śpimy o godzinę krócej.

7. Przyszła niedziela jest Niedzielą Palmową Męki Pańskiej. Poświęcenie palm podczas każdej Mszy świętej. Chcemy wykrzyczeć Hosanna Synowi Dawida! Dlatego zapraszamy na godz. 19.00 na koncert uwielbienia „Pasja Miłości”. Uwielbieniu przewodzić będzie zespół NaNowo, który ubogaci również liturgię Mszy o godz. 20.00.

8. Do puszki przy ołtarzu Bożego Miłosierdzia można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.

9. O. Lech rozpoczął wielkopostne rekolekcje we Włocławku i prosi o wsparcie modlitewne.

10. 14 marca Pan Bóg powołał do siebie śp. Zenona KIERZKOWSKIEGO, a 15 marca – śp. Janusza Antoniego DITTWALDA. Polecajmy Ich Bożemu Miłosierdziu.

Nasza franciszkańska Wspólnota życzy Wam, Kochani, wielu błogosławieństw w rozpoczynającym się tygodniu. Niech Matka Boża i Patron naszej Parafii, św. Antoni, wspierają Was we wszystkich Waszych dobrych zamierzeniach.