Dziś jest piątek, 21 Lut 2020
Jesteś tu:     Start Ogłoszenia duszpasterskie
Drukuj Email

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
4. Niedziela Zwykła
Święto Matki Bożej Gromnicznej
2 lutego
2020

1. Przeżywamy dziś Święto Ofiarowania Pańskiego. Podczas każdej Mszy świętej błogosławimy gromnice. Dziś obchodzimy również 23. Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Pamiętajmy w naszych modlitwach o osobach konsekrowanych: o siostrach zakonnych, zakonnikach, o członkach instytutów życia konsekrowanego i stowarzyszeń życia apostolskiego – by wiernie szli za Panem Jezusem, któremu oddali swe życie.

2. O godz. 9.30 Msza święta będzie odprawiona w intencji Wspólnoty Żywego Różańca. Po Mszy świętej – spotkanie formacyjne.

3. Dzisiejszy dzień jest ostatnim dniem kolędowania. Chcemy jeszcze raz – jako jedna rodzina – ucieszyć się Bożym Narodzeniem. Dlatego bardzo serdecznie zapraszamy Was na godz. 19.00 na Koncert Kolęd w wykonaniu zespołu NaNowo. Będzie można nabyć płytę tego zespołu. Zespół NaNowo będzie również śpiewał na Eucharystii o godz. 20.00.

4. W tym tygodniu:
- w poniedziałek – wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika. Jako że św. Błażej jest patronem w chorobach gardła, po każdej Mszy świętej będzie specjalne błogosławieństwo gardeł,
- w środę – wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy. Po Mszach błogosławieństwo chleba, wody i soli ku czci św. Agaty,
- w czwartek – wspomnienie Świętych Męczenników: Piotra Chrzciciela, Pawła Miki i Towarzyszy,
- w piątek – wspomnienie św. Kolety z Corbie, dziewicy,
- w sobotę – wspomnienie św. Józefiny Bakhity, dziewicy i zakonnicy. Jest to pierwsza czarnoskóra Święta, kanonizowana w 2000 roku przez Jana Pawła II. Jako dziewczynka została porwana i wielokrotnie sprzedawana jako niewolnica, dlatego dziś św. Bakhita jest Patronką osób wykorzystywanych, upokarzanych i dręczonych, ofiar handlu ludźmi (ten proceder jest nadal bardzo aktualny), a także współczesnych niewolników czyli ludzi tkwiących w nałogach.

5. We wtorek na godz. 19.30 razem ze wspólnotą Bet Lehem zapraszamy na Eucharystię z uwielbieniem. Zakończy się ona modlitwą wstawienniczą.

6. Z kolei ze Wspólnotą Żywego Różańca zapraszamy w środę na godz. 17.30 na nabożeństwo różańcowe.

7. W piątek – I piątek miesiąca. Tego dnia modlimy się w intencji misji i misjonarzy. Po Mszach o godz. 8.00 i 18.00 Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Od godz. 9.00 wyruszymy z Panem Jezusem do naszych Chorych Parafian. O godz. 17.30 nabożeństwo Drogi Krzyżowej.

8. W sobotę po wieczornej Mszy świętej – katecheza przedchrzcielna.

9. W dniu wczorajszym rozpoczęliśmy Nowennę do św. José Sáncheza del Río. Modlimy się nią po Mszach o godz. 18.00. Jako że od niedawna w naszym kościele mamy Jego relikwie i wielu z Was pyta, kim był José, czym się zajmował – chcemy Was zaprosić w piątek po wieczornej Mszy świętej do sali w krużgankach na doskonały film o tym młodym Męczenniku.
W poniedziałek, 10 lutego, będziemy obchodzić Jego liturgiczne wspomnienie. Po każdej Mszy świętej będzie można oddać cześć Jego relikwiom. Zaś Eucharystii o godz. 18.00 przewodniczyć będzie ks. Dominik Chmielewski SDB, który wygłosi homilię, potem konferencję, a następnie poprowadzi nabożeństwo do św. José Sáncheza.
W zakrystii można nabyć modlitewnik do św. José. Zawiera on życiorys Świętego Męczennika, nowennę, litanię i inne modlitwy do św. José.

10. W przyszłą niedzielę Msza święta o godz. 9.30 będzie odprawiona w intencji Franciszkańskiego Zakonu Świeckich. Po Mszy świętej – spotkanie formacyjne.

11. Z racji drugiej niedzieli miesiąca taca w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na remonty i inwestycje w naszym klasztorze i kościele.

12. W tym tygodniu obejmijmy naszą modlitwą + Jana Wilka, Tatę naszego Współbrata, o. Rajmunda.

Miejcie, Kochani, piękną niedzielę i dobry tydzień. Niech Was Bóg prowadzi. Szczęść Wam Boże!