Dziś jest czwartek, 24 Cze 2021
Jesteś tu:     Start Ogłoszenia duszpasterskie
Drukuj Email

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
12. Niedziela zwykła
20 czerwca
2021

1. Od dziś w całej Polsce zostaje zniesiona dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej. Zapraszamy na Msze święte, Kochani, zarówno w niedziele jak i w dni powszednie, i prosimy o przestrzeganie przepisów sanitarnych.

2. W zeszłą niedzielę przeżywaliśmy odpust parafialny św. Antoniego z Padwy. Dziękujemy Wam raz jeszcze za tak cudne uczestnictwo. Wielu z Was pytało, czy będą jeszcze dostępne modlitewniki i książki o św. Antonim. Można je nabyć w zakrystii po Mszy świętej.

3. W zeszłą niedzielę na tacę remontowo-inwestycyjną zebraliśmy 8 030 zł. Oprócz tego anonimowa Dobrodziejka przekazała na remonty 2 000 zł. Z całego serca dziękujemy za Waszą dobroć i hojność!

4. Dziś o godz. 11.00 – Pierwsza Komunia święta.

5. W tym tygodniu:
- w poniedziałek – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika,

- w środę w naszych modlitwach pamiętajmy o ojcach – z racji ich święta,

- w czwartek – Uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela,

- w piątek – rozpoczniemy nowennę do bł. Piotra Jerzego Frassatiego, którego wspomnienie liturgiczne wypada w niedzielę 4 lipca. Tego dnia wystawione będą u nas relikwie bł. Piotra Jerzego. Bardzo serdecznie zapraszamy do przeżycia tej nowenny ludzi młodych, studentów, sportowców i miłośników gór, którym patronuje ten Błogosławiony dwudziestoczterolatek. Nowennę odmawiać będziemy w dni powszednie po Mszy świętej o godz. 18.00, a w niedzielę po Mszy akademickiej o godz. 20.00. Nowennę poprowadzą ludzie należący do Towarzystwa Ciemnych Typów, które założył bł. Piotr Jerzy Frassati,

- w sobotę po Mszy świętej wieczornej – katecheza przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych.

6. W przyszłą niedzielę podczas Mszy o godz. 11.00 – Pierwsza Komunia, zaś o godz. 12.30 – chrzty.

7. Również w przyszłą niedzielę przed kościołem zorganizujemy zbiórkę na leczenie i rehabilitację niepełnosprawnej artystki-malarki, pani Anny Szcześniak.

8. W tym tygodniu Waszym modlitwom polecamy: Basię, Alę, Michała i Jaśka, którzy po raz pierwszy przyjmą Pana Jezusa do serca; a także Gosię i Hernána, Zhijun i Patryka oraz Agnieszkę i Łukasza, którzy staną na ślubnym kobiercu.

9. Za chwilę rozpocznie się czas wakacji. Wszystkim wyjeżdżającym z całego serca życzymy wspaniałego i bezpiecznego wypoczynku. Wiadomo, że dobrze się wypoczywa w doborowym towarzystwie – zaproście więc na swój urlop Pana Jezusa. Nie myślcie o niedzielnej Mszy świętej jak o przytłaczającym obowiązku, ile raczej o spotkaniu z Bliską Osobą, która chce pobłogosławić Wasz wolny czas.

Wielu błogosławieństw w rozpoczynającym się tygodniu! Przekażcie pozdrowienia Waszym Bliskim. Szczęść Wam Boże!