Dziś jest sobota, 24 Lip 2021
Jesteś tu:     Start Ogłoszenia duszpasterskie
Drukuj Email

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
16. Niedziela zwykła

18 lipca
2021

1. W minionym tygodniu Bracia zebrani na Kapitule Generalnej w Rzymie wybrali 121. Następcę św. Franciszka. Naszym nowym Generałem został Włoch, o. Massimo Fusarelli OFM, zaś Wikariuszem Generalnym – o. Isauro Ulises Covili Linfati OFM z Chile. Duchowi Świętemu oddajemy nowy Zarząd naszego Zakonu.

2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy wspominać:
- w środę – św. Wawrzyńca z Brindisi, prezbitera i doktora Kościoła,

- w czwartek – święto św. Marii Magdaleny,

- w piątek – święto św. Brygidy, zakonnicy i patronki Europy. Tego dnia przypada również 79. rocznica męczeńskiej śmierci w obozie w Dachau naszego Współbrata, bł. Krystyna Gondka,

- w sobotę – św. Kingi, dziewicy.

3. W sobotę po Mszy o 18.00 katecheza przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych.

4. W przyszłą niedzielę nasz Współbrat, kl. Krzysiek będzie obchodził imieniny. Modlitwy i ciasta mile widziane. Mszę świętą w intencji naszego Drogiego Solenizanta odprawimy o godz. 20.00.

5. Z racji wspomnienia patrona kierowców, św. Krzysztofa, w przyszłą niedzielę po każdej Mszy świętej będziemy błogosławić pojazdy. Prosilibyśmy Was o zaparkowanie Waszych wehikułów w pobliżu kościoła.

6. W minioną niedzielę na tacę remontowo-inwestycyjną zebraliśmy 6183 zł, 200 koron czeskich i 2 euro. Anonimowa Dobrodziejka przekazała na ten cel 1500 zł. Jesteśmy Wam ogromnie wdzięczni za hojność – także za wpłaty na konto parafialne.

7. Z radością chcemy poinformować, że w środę 28 lipca, we wspomnienie św. Charbela, będziemy w naszym kościele gościć Jego relikwie.

8. W tym tygodniu Waszym modlitwom polecamy Melanię, która przyjmie dziś sakrament chrztu świętego.

Idźcie, Kochani, w ten tydzień z Bożym błogosławieństwem. Niech to błogosławieństwo motywuje nas wszystkich do bycia na co dzień jeszcze lepszymi ludźmi.