Dziś jest wtorek, 22 Paź 2019
Jesteś tu:     Start Ogłoszenia duszpasterskie
Drukuj Email

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
29. NIEDZIELA ZWYKŁA
20 października 2019


1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła:
- w poniedziałek – wspomnienie bł. Jakuba Strzemię, biskupa,
- we wtorek – wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża,
- w środę – wspomnienie św. Jana Kapistrana, prezbitera.

2. W poniedziałek o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę świętą z modlitwą o uzdrowienie. Modlitwie przewodniczyć będzie o. Pacyfik Iwaszko OFM z Sekretariatu Misji i Ewangelizacji.

3. W sobotę będziemy gościć w naszej Parafii Siostry i Braci z Franciszkańskiego Zakonu Świeckich z całego regionu warszawskiego, którzy zgromadzą się w naszym kościele na dorocznej modlitwie o pokój. 27 października 1986 roku św. Jan Paweł II zaprosił na taką modlitwę przedstawicieli wszystkich religii świata. Odbyła się ona w Asyżu – mieście św. Franciszka, człowieka pokoju. Początek modlitw w sobotę o godz. 10.00. W programie m.in. Eucharystia, konferencja oraz wspólna agapa.

4. W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 Msza święta z udziałem dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.

5. Podczas odpustu św. Antoniego bardzo szybko „rozeszły się” medaliki z relikwią św. Antoniego. Udało się nam sprowadzić z Padwy kolejne takie medaliki. Są do nabycia w zakrystii. Można tam również nabyć modlitewnik do św. Antoniego w cenie 15 zł.

6. Zapraszamy do udziału w stałych nabożeństwach w naszym kościele:
- we wtorki – Msze święte o godz. 8.00 i 18.00 odprawiane są w intencjach, jakie powierzamy Bogu za wstawiennictwem św. Antoniego z Padwy. Intencje te można napisać na kartkach i zostawić w skrzynce przy ołtarzu św. Antoniego,
- w środy wieczorem modlimy się za nasze rodziny przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II, patrona rodzin. Msza święta o godz. 18.00 odprawiana jest w Kaplicy Świętej Rodziny. Naszą szczególną modlitwą otaczamy rodziny przeżywające trudne chwile, naszych Krewnych, którzy są daleko, a także małżeństwa, które zmagają się z problemem bezdzietności,
- w piątki – po Mszy świętej o godz. 18.00 modlimy się za dzieci i młodych ludzi, oddając ich pod opiekę 14-letniego męczennika z Meksyku, św. José Sáncheza del Río. Szczególną modlitwą otaczamy dzieci doznające przemocy.

7. Przy bocznych ołtarzach znajdują się kartki na wypominki listopadowe. Prosimy, by je wypełnić drukowanymi literami, a potem przynieść do zakrystii lub kancelarii parafialnej. Przez cały miesiąc listopad o godz. 17.15 będą czytane wypominki, następnie o godz. 17.30 będzie odprawiana Droga Krzyżowa, a o godz. 18.00 Msza święta na sposób gregoriański.

8. W minioną niedzielę na cele remontowo-inwestycyjne zebraliśmy kwotę 5260 zł, na konto Parafii wpłynęło na ten cel 600 zł. Bardzo dziękujemy, Kochani, za Waszą hojność!

9. Jak wcześniej informowaliśmy, z powodu bardzo wysokich rachunków za ogrzewanie, oscylujących między 7.000 a 10.000 zł miesięcznie, za zgodą przełożonych naszej Prowincji zakonnej, dokonaliśmy wymiany systemu grzewczego kościoła i klasztoru. Z radością informujemy, że prace te zostały zakończone. Wydaliśmy na ten cel 23.600 zł. Na naszym FB możecie zobaczyć zdjęcia z przeprowadzonych prac.

10. W tym tygodniu naszą szczególną modlitwą otoczmy Karolinę i Jędrzeja oraz Kasię i Tyberiusza, którzy złożą przysięgę małżeńską. Zaś Bożemu Miłosierdziu polecajmy śp. Bożenę Janiszewską, Krystynę Zawadzką oraz Elżbietę Lubecką, mamę naszego Współbrata, o. Seweryna, które w minionym tygodniu Bóg powołał do siebie.

Z całego serca życzymy Wam, Kochani Parafianie i Goście, wielu Bożych łask w rozpoczynającym się tygodniu.
Niech Was wspiera wstawiennictwo Matki Bożej i św. Antoniego z Padwy.