Dziś jest wtorek, 20 Paź 2020
Jesteś tu:     Start Ogłoszenia duszpasterskie
Drukuj Email

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
29. NIEDZIELA ZWYKŁA
18 października 2020

1. Chcemy ogromnie podziękować Dobrym Ludziom, dzięki którym udało się nam zakupić projektor multimedialny. Wszyscy od dłuższego czasu odczuwaliśmy brak tego sprzętu. Mamy nadzieję, że ten projektor przyczyni się do większego włączenia w śpiew.

2. W naszym kościele może przebywać 50 osób. Jednak bardzo serdecznie prosimy Was o rozsądek i zachowanie dystansu. Jak zauważyliście, pojemniki z płynem dezynfekującym zostały przeniesione i zawieszone przy kracie.
3. W dniu dzisiejszym swoje patronalne święto obchodzi służba zdrowia – z racji wspomnienia św. Łukasza. Modlimy się za tych, którzy na pierwszej linii walczą o zdrowie i życie nasze i naszych Bliskich.
4. W dniu dzisiejszym miały się rozpocząć Rekolekcje Studenckie. W porozumieniu z o. Leonardem i naszymi Gośćmi, zdecydowaliśmy się przenieść je na następny tydzień. Odbędą się więc one w dniach 25-27 października. Plan rekolekcji jest następujący: 25 października (niedziela) o godz. 19.00 – świadectwo Szymona Reicha. 26 października (poniedziałek) o godz. 19.00 – świadectwo Tomasza Wolnego, zaś 27 października (wtorek) o godz. 19.00 spowiedź i adoracja Pana Jezusa. Przez wszystkie te dni o godz. 20.00 – Msza święta z nauką rekolekcyjną. Prosimy obserwować na bieżąco informacje na naszej stronie parafialnej i na naszym FB, bo nie wiemy, w jaką stronę pójdą obostrzenia... Jedno jest pewne: rekolekcje będą transmitowane na naszym parafialnym FB.
5. W środę o godz. 18.00 Msza święta o uzdrowienie, z konferencją i modlitwą, którą poprowadzi Marcin Zieliński. Z racji obostrzeń nie jesteśmy w stanie przyjąć wszystkich chętnych na tę modlitwę, dlatego Msza święta parafialna będzie odprawiana normalnie w kościele, zaś Msza o uzdrowienie, konferencja Marcina i modlitwy o uzdrowienie odbędą się w innym miejscu i będą tylko transmitowane na naszym FB.
6. Codziennie na godz. 17.30 zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej. W poniedziałki prowadzą ją Siostry i Bracia z Trzeciego Zakonu Franciszkańskiego, zaś w środę – wspólnota Żywego Różańca.
7. Chcemy Was ogromnie prosić o modlitwę w intencji powołań. W ciągu kilkunastu dni Pan Bóg powołał do siebie trzech naszych Współbraci. Dlatego bardzo mocno zachęcamy Was do wspólnej adoracji Pana Jezusa w poniedziałki po wieczornej Mszy świętej. Modlimy się też w intencji duchownych, którzy chwieją się na drodze powołania.
8. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić wspomnienia:
- w poniedziałek – św. Piotra z Alkantary, prezbitera, współpatrona naszej Prowincji zakonnej,
- we wtorek – św. Jana Kantego, prezbitera,
- w środę – bł. Jakuba Strzemię, biskupa,
- w czwartek – św. Jana Pawła II, papieża,
- w piątek – św. Jana Kapistrana, prezbitera.
9. W zeszłą niedzielę na tacę remontową zebraliśmy kwotę 4 530 zł i 2 euro. Oprócz tego od Anonimowej Dobrodziejki otrzymaliśmy na remonty 1 000 euro. Zawstydzacie nas swoją hojnością… Bardzo Wam za nią dziękujemy!
10. Gdyby ktoś z Was chciał Bogu za coś podziękować, albo o coś Go poprosić, w najbliższym czasie są jeszcze wolne intencje mszalne. Można je zamawiać po każdej Mszy świętej w zakrystii.
11. Przy bocznych ołtarzach znajdują się kartki na wypominki. Prosimy, by je wypełnić drukowanymi literami, a potem przynieść do zakrystii lub kancelarii parafialnej. Prosimy też, by zaznaczyć, czy mają to być wypominki listopadowe czy roczne.
12. W tym tygodniu obejmijmy naszą modlitwą: Olę i Jakuba, którzy pragną zawrzeć sakramentalny związek małżeński. Zaś Bożemu Miłosierdziu polecajmy dusze naszych Zmarłych: ++ Wiesława Gozdyrę, Jerzego Gąsiorka i naszego Współbrata z Włocławka – o. Aleksandra Szlachtę OFM.
Niech tydzień, który się rozpoczyna, obfituje w Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski!
Pozdrówcie od nas Najbliższych!