Dziś jest wtorek, 28 Sty 2020
Jesteś tu:     Start Ogłoszenia duszpasterskie
Drukuj Email

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
3. Niedziela Zwykła
Niedziela Słowa Bożego
26 stycznia
2020

1. Zapraszamy do udziału w stałych nabożeństwach w naszym kościele:
- po przerwie związanej ze Świętami i Wizytą Duszpasterską powracamy do półgodzinnych adoracji Pana Jezusa w intencji nowych i świętych powołań. Zapraszamy wszystkich, którym nie jest obojętne, jakich kapłanów mają i jakich kapłanów chcą mieć w przyszłości. Adoracje te odbywają się zawsze w poniedziałki po wieczornej Mszy świętej. Przyzywając wstawiennictwa św. Franciszka z Asyżu, modlimy się również o święte powołania do Franciszkańskiego Zakonu Świeckich,

- we wtorki o godz. 8.00 i 18.00 Msze święte odprawiamy w intencjach polecanych św. Antoniemu z Padwy. Intencje te można składać do skrzynki przy ołtarzu św. Antoniego,

- w środy po wieczornej Mszy naszą modlitwą obejmujemy wszystkie rodziny, przywołując wstawiennictwa św. Jana Pawła II. Modlimy się zwłaszcza za małżeństwa zmagające się z problemem bezdzietności, a także członków naszych rodzin, którzy są daleko,

- w piątki po Mszy wieczornej modlimy się za ludzi młodych, oddając ich w opiekę św. José Sánchezowi del Río.

2. Powoli przygotowujemy się do uroczystości ku czci św. José Sáncheza. W sobotę rozpoczniemy Nowennę, którą będziemy się modlić po Mszach o godz. 18.00. Zaś w dzień liturgicznego wspomnienia św. José, 10 lutego, po każdej Mszy świętej będzie można oddać cześć Jego relikwiom. Bardzo serdecznie zapraszamy Was na Eucharystię o godz. 18.00 – będziemy gościć ks. Dominika Chmielewskiego SDB, który wygłosi homilię, po Mszy świętej – konferencję, a następnie poprowadzi nabożeństwo do św. José Sáncheza.

W zakrystii można nabyć modlitewnik do św. José. Zawiera on życiorys Świętego Męczennika, nowennę, litanię i inne modlitwy do św. José. Koszt modlitewnika – 6,5 zł.

3. W tym tygodniu czekają nas następujące wydarzenia i wspomnienia:

- we wtorek – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera,

- w środę – Wspólnota Żywego Różańca zaprasza na godz. 17.30 na nabożeństwo różańcowe,

- w czwartek – wspomnienie św. Hiacynty Mariscotti, dziewicy,

- w piątek – wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera.

O godz. 17.30 – nabożeństwo Drogi Krzyżowej,

- w sobotę – I sobota miesiąca. Po Mszach św. o godz. 8.00 i 18.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.

Na godz. 19.00 zapraszamy na spotkanie formacyjne Rodziców Dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej.

4. W przyszłą niedzielę – Święto Ofiarowania Pańskiego. Będzie to zarówno 23. Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Podczas każdej Mszy świętej będziemy błogosławić gromnice.

5. W przyszłą niedzielę Msza święta o godz. 9.30 będzie odprawiona w intencji Wspólnoty Żywego Różańca. Po Mszy świętej – spotkanie formacyjne.

6. Przyszła niedziela to także ostatni dzień kolędowania. Dlatego bardzo serdecznie zapraszamy Was na godz. 19.00 na Koncert Kolęd w wykonaniu zespołu NaNowo. Będzie można nabyć płytę tego zespołu.

7. Zakończyliśmy Wizytę Duszpasterską w naszej Parafii. Chcielibyśmy podziękować wszystkim, którzy nas przyjęli po kolędzie. Czujemy się zbudowani Waszą wiarą, przywiązaniem do tego kościoła i Waszą gościnnością. Chcemy jednocześnie przeprosić wszystkich spoza naszej Parafii, którzy zapisali się na czwartkową kolędę dodatkową. Niestety, tak wielu Parafian zgłosiło się na ten termin, że nie mieliśmy możliwości Was odwiedzić. Jeszcze raz chcemy Was prosić, Kochani, byście na kolędę zapraszali duszpasterzy z Waszych Parafii. Jeśli z kolei macie życzenie, byśmy Was odwiedzili już po okresie kolędowym – chętnie się z Wami spotkamy, w miarę naszych możliwości.

8. W tym tygodniu obejmijmy naszą modlitwą Kornelię, która dziś przyjmie sakrament Chrztu Świętego oraz + Tadeusza Gąsiorka, którego Bóg powołał do siebie.

Wszystkim Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy wielu błogosławieństw i wszelkich potrzebnych łask. A Wam, Kochani Parafianie, Goście i Dobroczyńcy naszego kościoła i klasztoru – wspaniałego tygodnia. Niech Wam towarzyszy wstawiennictwo Matki Bożej i opieka naszego Patrona, św. Antoniego z Padwy.