Dziś jest środa, 21 Lis 2018
Jesteś tu:     Start Ogłoszenia duszpasterskie
Drukuj Email

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
33. Niedziela Zwykła
18 listopada
2018

1. Dziś Światowy Dzień Ubogich. Dziś Papież Franciszek odprawi dla Ubogich Mszę świętą, a potem zje z Nimi obiad. Będzie ich półtora tysiąca. Jałmużnik Papieski, kard. Konrad Krajewski, powiedział: To będzie Jezus pod postacią 1500 twarzy. Ojciec Święty z nimi usiądzie przy stole. Każdy będzie mógł do niego podejść, każdy będzie mógł obdarzyć go swoim nieświeżym oddechem, przytulić się do niego. Wszystko będzie tak przygotowane jak dla Jezusa. Najlepsze obrusy jakie mamy na Watykanie. Menu takie, żeby i ci, którzy nie mają zębów dobrze się czuli i mogli spokojnie zjeść. Ojciec Święty mówi nam: «przychodzi Jezus». Będą kwiaty na każdym stole. Ubodzy będą przyjęci najlepiej jak to tylko jest możliwe.

Bardzo się cieszę, że na to dzisiejsze Święto Ubogich przyjęli zaproszenie młodzi ludzie z Krakowa, działający przy akcji Zupa na Plantach: Piotr, Natalia, Kasia i Ola. Ich obecność nie jest tu przypadkowa. Za chwilę powiedzą nam, na czym polega Ich posługa wobec Bezdomnych. To, co mnie porusza w Ich pracy, to to, że nie ograniczają się tylko do rozdania posiłku Ubogim. Oni poświęcają Im czas, słuchają Ich historii – a to często więcej niż rzucenie Im jakiegoś pieniążka…

Mam nadzieję, że nas zainspiruje przykład Ojca Świętego i świadectwo naszych dzisiejszych Gości. Być może ktoś z Was zaprosi dziś na obiad jakiegoś Ubogiego? To by było świętowanie w pełni! Zobaczyć w Nich Jezusa – to jest zadanie dla nas.

2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła:
- w poniedziałek – wspomnienie bł. Salomei, dziewicy,
- we wtorek – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera,
- w środę – wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny,
- w czwartek – wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy. Św. Cecylia jest patronką muzyki kościelnej. Cieszymy się, że w naszej Parafii muzyka jest na tak wysokim poziomie. Jeśli podzielacie z nami tę opinię, zapraszamy Was w czwartek na Mszę świętą o godz. 18.00. Chcemy ją ofiarować za Tych, którzy dzielą się z nami swoim talentem: za naszą Organistkę, p. Ewę Słapek i Zespół NaNowo,
- w piątek – wspomnienie błogosławionych Męczenników: Salwatora Lilli i Towarzyszy,
- w sobotę – wspomnienie świętych Męczenników: Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy.

3. W poniedziałek o godz. 18.00 zapraszamy Was na Mszę świętą z modlitwą o uzdrowienie. Modlitwie przewodniczyć będzie o. Pacyfik Iwaszko z Sekretariatu Ewangelizacji.

4. We wtorek Msza święta o godz. 8.00 będzie odprawiona w intencjach, jakie polecamy Bogu przez wstawiennictwo św. Antoniego z Padwy.

5. W sobotę po wieczornej Mszy świętej nauka przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych.

6. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.

Na Mszę świętą o godz. 11.00 zapraszamy Dzieci przygotowujące się do I Komunii świętej. Rozdamy Im różańce komunijne poświęcone przez Papieża Franciszka. Po Mszy świętej spotkanie z Rodzicami tych Dzieci.

Z kolei na Mszy świętej o godz. 20.00 w uwielbieniu poprowadzi nas Zespół NaNowo.

7. Zapraszamy na naszego parafialnego Facebooka. Umieściliśmy tam dwa materiały filmowe z programu Pytanie na śniadanie. Pierwszy dotyczy pomocy Bezdomnym na Dworcu Centralnym w ramach projektu Medycy na ulicy, z którym nasza Parafia współpracuje na stałe. A drugi materiał jest o serialu Stulecie Winnych, którego zdjęcia odbyły się w naszym kościele i klasztorze.

8. W tym tygodniu śmierć zebrała spore żniwo w naszej Parafii. Pan Bóg powołał do siebie: ++ Wandę Stochlak, Helenę Szelągiewicz, Jana Bielińskiego i Stanisławę Hiller. Otoczmy Ich naszą modlitwą.

Życzymy Wam, Kochani Parafianie, Goście i Dobroczyńcy wielu błogosławieństw w tym tygodniu. Niech Matka Boża i Patron naszej Parafii, św. Antoni, wypraszają Wam szczególne łaski. Szczęść Boże!