Dziś jest niedziela, 17 Lut 2019
Jesteś tu:     Start Ogłoszenia duszpasterskie
Drukuj Email

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
5. Niedziela Zwykła
10 lutego
2019

1. Dziś o godz. 9.30 Msza święta w intencji Franciszkańskiego Zakonu Świeckich. Po Mszy – spotkanie formacyjne.

2. W tym tygodniu:
- w poniedziałek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Tego dnia obchodzić będziemy również Światowy Dzień Chorego. Bardzo serdecznie zapraszamy na godz. 10.00 wszystkich naszych Chorych Parafian na Mszę świętą w Ich intencji. Podczas Mszy będziemy udzielać sakramentu namaszczenia chorych. Prosimy rodziny, przyjaciół i sąsiadów, by umożliwić Chorym przybycie do kościoła w dniu jutrzejszym. Gdyby ktoś miał problem z wózkiem – można wejść od tyłu przy zakrystii.
Po przerwie związanej ze Świętami i feriami wracamy do wieczornych półgodzinnych adoracji w intencji powołań – w poniedziałki po Mszy świętej o godz. 18.00. Adoracja ta jest połączona z modlitwami do św. Franciszka z Asyżu i wspólną kompletą. Po nabożeństwie możliwość uczczenia relikwii św. Franciszka,

- we wtorek – Msze święte o godz. 8.00 i 18.00 odprawiamy w intencjach podziękowań i próśb, jakie kierujemy za wstawiennictwem św. Antoniego z Padwy. Intencje te można napisać na kartkach i wrzucić do skrzynki przy ołtarzu św. Antoniego,

- w środę – o godz. 18.00 Msza święta z modlitwą o uzdrowienie. W modlitwie poprowadzi nas Marcin Zieliński – katolicki charyzmatyk, lider Wspólnoty Uwielbienia „Głos Pana” ze Skierniewic, który posługuje modlitwą o uzdrowienie na całym świecie. W uwielbieniu poprowadzi nas zespół NaNowo,

- w czwartek – święto świętych Cyryla i Metodego, patronów Europy. Jest to również dzień wspomnienia św. Walentego, biskupa. Naszą modlitwą ogarniamy wszystkich zakochanych oraz małżonków – by zakochanie trwało w nich nieprzerwanie,

- w piątek o godz. 17.30 nabożeństwo Drogi Krzyżowej,

- w sobotę – o godz. 19.00 spotkanie formacyjne dla Rodziców Dzieci przygotowujących się do I Komunii (UWAGA: te spotkania nie odbywają się już po Mszach niedzielnych!).

3. Wszystkie Dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę świętą o godz. 11.00. Po Mszy – próba z naszą Organistką, Panią Ewą.

4. Nasz Jubilat, o. Hieronim Tarłowski OFM, składa serdeczne „Bóg zapłać” i pełne wdzięczności podziękowania tutejszej Wspólnocie Braci za przygotowanie i organizację Uroczystości 50-lecia Kapłaństwa w ostatnią niedzielę stycznia. Bardzo dziękuje też Siostrom i Braciom z Franciszkańskiego Zakonu Świeckich za oprawę liturgiczną i zaangażowanie w godnym przeżyciu tego szczególnego wydarzenia. Wszystkim Uczestnikom Mszy świętej dziękuje za obecność i modlitewną pamięć.

5. Bardzo się cieszymy, że już ponad 120 osób oddało nam ankietę dotyczącą zbliżających się Misji Świętych. Chcielibyśmy prosić wszystkie osoby, które uczęszczają na nabożeństwa do naszego kościoła (zarówno Parafian jak i Gości), o wypełnienie tych ankiet. To jest bardzo ważne: dla nas, Waszych duszpasterzy (którzy poznajemy tę Parafię, a chcemy Misje przygotować jak najlepiej) oraz dla Misjonarzy, którzy przeprowadzą nas przez ten Błogosławiony Czas Misji Świętych. Na Msze święte w niedzielę przychodzi do naszego kościoła ok. 800 osób. Myślę, że żeby poznać Wasze realne potrzeby i oczekiwania względem Misji – powinno do nas wpłynąć około 700 wypełnionych ankiet. Przypominamy: ankieta ta jest dostępna z tyłu kościoła na stolikach oraz na naszym FB.

6. Naszą modlitwą chcemy objąć Zmarłych, których Bóg w minionym czasie powołał do siebie: ++ Stanisława Ferensteina, Aleksandrę Drogowską, Genowefę Czapską i Krystynę Milczarek. Pogrzeb + Krystyny w piątek 15 lutego o godz. 12.40 w drewnianym kościele na Cmentarzu Bródnowskim.

Błogosławionego tygodnia wszystkim! Pozdrówcie serdecznie tych, którzy nie mogli dziś tu z nami się modlić. Niech Was wspiera wstawiennictwo Matki Bożej i św. Antoniego. Dobrego tygodnia!