Dziś jest piątek, 19 Paź 2018
Jesteś tu:     Start Ogłoszenia duszpasterskie
Drukuj Email

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
28. Niedziela Zwykła
14 października
2018

1. Dziś z racji Dnia Papieskiego po Mszach świętych przed kościołem zostanie przeprowadzona zbiórka na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, która wspiera finansowo uzdolnioną młodzież z ubogich rodzin.

2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła:
- w poniedziałek – wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła,
- we wtorek – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej. Tego dnia przypada 40. rocznica wyboru Karola Wojtyły na Papieża. Dziękujmy Bogu za ten niezwykły pontyfikat,
- w środę – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika,
- w czwartek – święto św. Łukasza, Ewangelisty. Tego dnia modlimy się za Służbę Zdrowia,
- w piątek – wspominamy dwóch świętych: bł. ks. Jerzego Popiełuszkę (warto tego dnia nawiedzić grób błogosławionego Męczennika). Drugim świętym jest św. Piotr z Alkantary, prezbiter. Był wielkim przyjacielem, spowiednikiem i kierownikiem duchowym św. Teresy z Avila. Nasz kościół cieszy się posiadaniem relikwii św. Piotra, stąd po każdej Mszy świętej będzie można uczcić tego Świętego,
- w sobotę – wspomnienie św. Jana Kantego, prezbitera,

3. W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 11.00 zapraszamy wszystkie Dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej wraz z rodzinami.
Uroczystość I Komunii Świętej w naszej Parafii odbędzie się w sobotę 11 maja 2019 roku. Z kolei rocznica I Komunii Świętej – w niedzielę 19 maja.

4. Również w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 20.00 w uwielbieniu poprowadzi nas zespół NaNowo.

5. Nabożeństwa różańcowe odprawiane są codziennie o godz. 17.30.

6. Przy bocznych ołtarzach znajdują się kartki na wypominki listopadowe. Prosimy, by je wypełnić drukowanymi literami, a potem przynieść do zakrystii lub kancelarii parafialnej.

7. W związku ze zbliżającymi się wyborami, bardzo Was namawiamy do spełnienia obowiązku wynikającego z troski i z miłości do Ojczyzny. Zróbcie to w pełnej wolności. Jednocześnie jako proboszcz tej Parafii chcę zaznaczyć, że nie wyrażam zgody na pozostawianie ulotek wyborczych w obrębie kościoła.

8. W tym tygodniu módlmy się za Dzieci, które dziś przyjmą Sakrament Chrztu Świętego: Hanię, Lilianę, Maksymiliana i Aleksandra.
Bożemu Miłosierdziu polecajmy naszą Siostrę, + Helenę SZCZEPAŃSKĄ, którą Bóg powołał do siebie.

Życzymy Wam, Kochani Parafianie, Goście i Dobroczyńcy naszego kościoła i klasztoru wspaniałego tygodnia. Niech Wam Bóg błogosławi każdego dnia.