Dziś jest czwartek, 18 Lip 2019
Jesteś tu:     Start Ogłoszenia duszpasterskie
Drukuj Email

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
14. niedziela zwykła
7 lipca 2019

1. Przez cały lipiec gościmy w naszej Wspólnocie br. Izaaka Bzdęgę – kleryka naszego seminarium. Cieszymy się Jego obecnością i życzymy Mu, by czuł się tutaj dobrze.

2. Ten tydzień w liturgii Kościoła będzie bogaty we wspomnienia Świętych:
- w poniedziałek – św. Jana z Dukli, prezbitera,

- we wtorek – świętych Męczenników Mikołaja Picka i Towarzyszy,

- w środę – św. Weroniki Giuliani, dziewicy,

- w czwartek – święto św. Benedykta, opata i patrona Europy,

- w piątek – św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu,

- w sobotę – świętych pustelników: Andrzeja Świerada i Benedykta,

3. Nieustająco zapraszamy do udziału w stałych nabożeństwach w naszym kościele:
- w poniedziałki – po wieczornej Mszy świętej nabożeństwo ze św. Franciszkiem z Asyżu w intencji nowych i świętych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych,

- we wtorki – Msze święte o godz. 8.00 i 18.00 odprawiane są w intencjach, jakie powierzamy Bogu za wstawiennictwem św. Antoniego z Padwy,

- w środy – Msza wieczorna odprawiana jest w Kaplicy Świętej Rodziny. Nasze rodziny polecamy Bogu za wstawiennictwem św. Jana Pawła II. Po Mszy świętej możliwość uczczenia Jego relikwii,

­- w piątki – po Mszy świętej o godz. 18.00 modlimy się za dzieci i młodych ludzi, oddając ich w opiekę św. José Sánchezowi del Río. Wtedy też mamy możliwość uczczenia relikwii tego 14-letniego Męczennika z Meksyku.

4. Od poniedziałku do soboty o godz. 17.30 Wspólnota Żywego Różańca zaprasza na wspólną modlitwę różańcową.

5. Zostało nam jeszcze trochę przywiezionych z Padwy medalików z relikwią św. Antoniego, a także modlitewniki do św. Antoniego. Można je nabyć po Mszach w zakrystii.

6. W imieniu Medyków na Ulicy i Fundacji Fortior chcemy Was poprosić o letnie ubrania dla Bezdomnych z Dworca Centralnego. Najbardziej potrzebne rzeczy to koszulki, bielizna i skarpety. Ubrania dla Ubogich można przynosić do zakrystii. Dziękujemy za Waszą wrażliwość na ludzką biedę.

7. Franciszkański Zakon Świeckich zaprasza na autokarową pielgrzymkę na Jasną Górę w dniach 19-20 lipca. Zapisy po Mszy świętej w zakrystii.

8. W sobotę po Mszy wieczornej zapraszamy na katechezę przedchrzcielną.

9. Przyszła niedziela będzie drugą niedzielą miesiąca – taca będzie przeznaczona na remonty i inwestycje w naszym kościele.

10. Otrzymaliśmy odpowiedź od Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Mimo wydanej zgody na przeprowadzenie prac badawczych krużganków przed ich remontem, nie otrzymaliśmy od konserwatora dotacji na te prace. Będziemy szukać innych źródeł.

11. W tym tygodniu Bóg powołał do siebie + Jadwigę Derkacz. Polećmy Jej duszę Bożemu Miłosierdziu.

Życzymy Wam, Kochani, dobrej niedzieli, błogosławionego tygodnia, a wypoczywającym – cudnego urlopu i wakacji. Szczęść Wam Boże T