Dziś jest poniedziałek, 16 Lip 2018
Jesteś tu:     Start Ogłoszenia duszpasterskie
Drukuj Email

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
15. Niedziela Zwykła
15 lipca 2018

1. Ogromnie się cieszymy obecnością naszego Współbrata, o. Łukasza KWIATKOWSKIEGO OFM – Misjonarza w Papui-Nowej Gwinei. Dziękujemy Mu za dzisiejsze Słowo i za przybliżenie nam realiów, jakimi żyją nasi Siostry i Bracia na tej odległej wyspie. Po Mszach świętych o. Misjonarz będzie zbierał przed kościołem ofiary na potrzeby Kościoła, któremu posługuje.

2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy przeżywać wspomnienia:
- w poniedziałek – Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel,
- w środę – św. Szymona z Lipnicy, prezbitera,
- w sobotę – św. Wawrzyńca z Brindisi, prezbitera i doktora Kościoła. Tego dnia otoczmy naszymi modlitwami Siostry i Braci z Franciszkańskiego Zakonu Świeckich, którzy razem ze swoim Asystentem, o. Hieronimem, udadzą się na doroczną pielgrzymkę na Jasną Górę.

3. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa stałe w naszym kościele:
- w poniedziałek – po wieczornej Mszy modlimy się wraz ze św. Franciszkiem z Asyżu o nowe i święte powołania franciszkańskie,
- we wtorek – Msze święte o godz. 8.00 i 18.00 są odprawiane w intencjach, jakie kierujemy do Boga przez wstawiennictwo św. Antoniego z Padwy. Swoją intencję można napisać na kartce i zostawić w skrzynce przy ołtarzu św. Antoniego, wysłać nam za pośrednictwem Facebooka bądź drogą mailową.

4. W zeszłą niedzielę na tacę remontowo-inwestycyjną zebraliśmy kwotę 5 830 zł i 2 €. Ogromnie Wam dziękujemy, Kochani, za tak wielkie serca! Udało nam się zakupić komplet paramentów liturgicznych do chrztu, dwie pateny, lavabo, welon i stułę ślubną. Zakupiliśmy również mosiężne naczynie na wodę święconą, na stalowym kutym stojaku. Pozwólcie, że zacytuję tu kard. Konrada Krajewskiego: Kiedy tuż po wyborze Papież Franciszek zebrał wszystkich kardynałów w Kaplicy Paulińskiej, powiedział do nich: „Nikogo nie kusi szatan tak jak mnie. A zaraz po mnie, panowie kardynałowie, jest przy was”. Kiedy spytałem Ojca Świętego, jak sobie radzi z tym kuszeniem, powiedział: „Wiesz, mam wodę święconą przy łóżku. Kładę się i żegnam się wodą święconą. Budzę się w nocy – żegnam się wodą. Wstaję rano – żegnam się wodą”. Pobiegłem i kupiłem sobie kropielnicę.
Zachęcamy Was, Kochani, byście w swoich domach mieli zawsze wodę święconą i posługiwali się nią na rozpoczęcie i zakończenie dnia, przy wyjściu z domu, przy błogosławieństwie dzieci czy wnuków.

5. W tym tygodniu naszą modlitwą otoczmy Sylwię i Mateusza, Agnieszkę i Dominika oraz Asię i Michała, którzy będą sobie ślubować dozgonną miłość. O życie wieczne w Niebie prośmy dla śp. Ryszarda DUCZKOWSKIEGO, którego Bóg powołał do siebie.

Niech Dobry Ojciec z Nieba obficie Wam błogosławi, a Matka Boża i św. Antoni mają Was na oku. Polecamy się Waszym modlitwom. Szczęść Wam Boże!